Nuo 2013 m. gruodžio 31 d. teorinės ir praktinės B kategorijos būsimųjų vairuotojų ekovairavimo žinios bei įgūdžiai jau tikrinami VĮ "Regitra" egzamino metu, todėl ekovairavimo teorijos ir praktikos mokymas yra įtrauktas ir į „Auto ABC“ mokymo programas.

Visi „Auto ABC“ vairavimo mokyklos  instruktoriai ir dėstytojai dalyvavo tarptautinio projekto „ECOWILL“„Ekovairavimas besimokančiųjų vairuoti mokymuose“ ir įgijo ekovairavimo kvalifikacijos pažymėjimus, kurie suteikia teisę, vadovaujantis ekovairavimo principais, mokyti būsimuosius vairuotojus.

Ekovairavimas – vairavimo būdas, kai mažiau sunaudojama degalų, kai mažinama šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija, o taip pat mažėja ir nelaimingų atsitikimų kelyje skaičius. Tačiau pirmiausia – saugumas!

3 ekovairavimo principai, kuriuos kiekvienas vairuotojas turi įsiminti ir jomis vadovautis.

  1. 1.      Prognozuoti judėjimą eismo sraute, laikytis didesnio atstumo.

Vairuotojai turėtų laikytis bent trijų sekundžių saugaus eismo atstumo, nes taip padidėja galimybė veikti apgalvotai ir sumažėja tikimybė skubiai reaguoti į netikėtus kito vairuotojo veiksmus, kuriuos būtų galima įžvelgti iš anksto laikantis trijų ir daugiau sekundžių saugaus eismo atstumo.

  1. 2.      Palaikyti nuolatinį greitį esant žemoms apsukoms.

Patartina važiuoti pastoviu greičiu maksimaliai aukšta pavara, išlaikant žemas variklio apsukas. Reikia vengti staigaus greičio išvystymo ir staigaus stabdymo, nes be reikalo eikvojami degalai ir sukeliama įtampa vairuojant, todėl kyla papildomos rizikos saugumui.

  1. 3.      Anksti perjungti automobilio pavaras.

Specialistai ypač rekomenduoja kuo anksčiau perjungti aukštesnę pavarą, geriausia, variklio sūkiams neviršijant dviejų tūkst. apsisukimų per minutę, nes, vairuojant esant aukštoms ar net vidutinėms apsukoms, automobilis visada reikalauja didesnių degalų sąnaudų, nei esant žemoms apsukoms.

Rekomenduojamas pavarų perjungimus vairuojant lygiame kelyje, važiuojant pastoviu greičiu:
1 pavara – tik pajudėjimas (per vieno automobilio ilgį).

2 pavara – 20 km/h.

3 pavara – 30 km/h.

4 pavara – 40 km/h.

5 pavara – 50 km/h.

6 pavara – 60 ir daugiau km/h.

Plačiau apie eko vairavimo kursus skaitykite čia: http://www.autologija.lt/index.php?page=ekovairavimo-kursai&hl=lt_LT


Registracija

Mūsų vairavimo aikštelės

        Vizitinė kortelė

        

    QR kodas navigacijai

       

       

               Mūsų draugai